Trochę wody…

Bez wody nie da się funkcjonować, brak wody to również brak wspaniałej zabawy. Dziś zaproponuję Wam trzy rewelacyjne “przedmioty” do świetnej zabawy.

Wodna kolorowanka – magia tej kolorowanki polega na tym, że wlewając wodę do mazaka możemy malować różne postacie itp. Wszystko zależy od szablonów jakie znajdują się w kolorowance. Gdy woda wyschnie, możemy malować ponownie 🙂 Kolejnym atutem kolorowanki wodnej jest to, że jest ona wielokrotnego użytku. Świetne ćwiczenia na rozwój motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, rozwijania umiejętności trzymania narzędzi piśmienniczych:) Doskonała zabaw za równo dla dzieci jak i dorosłych:) Na rynku są dostępne różne rozmiary kolorowanek oraz tematy w jakich występują. Dzięki czemu jest to doskonała zabawa dla dzieci półtorarocznych jak i przedszkolaków.

Mata wodna- zabawka przeznaczona dla niemowląt oraz dzieci do lat trzech. Na czym polega wyjątkowość tego przedmiotu? Głównie na tym, że napełniając mate wodą dajemy dziecku możliwość poszukiwania elementów, które poruszają się dzięki wodzie i ruchom dziecka. Mata ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu zmieści się nawet w damskiej torebce. Pomaga w rozwoju motoryki oraz wzmacnianiu mięśni całego ciała.

Wodna mata dla starszych dzieci- poszukując ciekawych pomocy edukacyjnych natchnęłam się na matę dla starszych dzieci. Doskonały pomysł na prezent dla dzieci, które uwielbiają rysować oraz kolorować. Matę rozkładamy na podłodze bądź stole i kolorujemy mazakiem, który wcześniej napełniamy woda. Pola najczęściej są różnych kolorów, co również uatrakcyjnia zabawę. Po wyschnięciu możemy ponownie rysować. Zaletą tej zabawy jest fakt, że pola nie posiadają szablonów, dlatego dziecko może rysować to na co ma ochotę. Po skończeniu zabawy matę można zwinąć i schować w przeznaczone miejsce;)

Miłej zabawy;)