Testujemy spacerówki

Dziś chciałam się z wami podzielić moją opinią na temat spacerówek. Osobiście testowaliśmy trzy spacerówki Maxi Cosi Elea 3w1, Kinderkraft Pilot oraz Maclaren Techno Xt.

Maxi Cosi Elea wózek 3w1 to był nasz pierwszy wózek, byliśmy bardzo zadowoleni z fotelika do samochodu, gondola już nie do końca nam podpasowała. Natomiast Tadek jeździł w spacerówce chyba dwa razy. Dlaczego? Spacerówka w wózku 3w1 jest przynajmniej dla mnie za ciężka, zajmuje dużo miejsca, składa się na dwie części. Warto też wspomnieć, że ogranicza poruszanie się w wielu publicznych miejscach np. między regałami w sklepie/bibliotece. Dlatego wtedy też zdecydowaliśmy się na wózek Kinderkraft Pilot. Jego największą zaletą jest waga( nieco ponad 5 kg, oraz po złożeniu ( wysokość 60cm, szerokość 42cm). Spacerówka bardzo zwrotna, można powadzić jedną ręką, składa się bajecznie prosto, a po złożeniu można nosić na ramieniu “jak torebkę”. Idealny do miasta, centrum handlowego, bez problemu przejedziemy takim wózkiem między regałami (szer. 42 cm), testowaliśmy również w długim i wąskim wagonie pociągu. Nie zawodna w przypadku zepsucia windy(spokojnie można znieść wózek po schodach razem z dzieckiem, bądź złożyć i przenieść jak torbę. Korzystaliśmy ze spacerówki również zimą. Tak daliśmy radę;). Uważam, że największym minusem, który spowodował, że zdecydowaliśmy się na kolejną spacerówką to brak stabilności przy wadze 10 kg. Producent uważa, że wózek przeznaczony jest dla dzieci do 15 kg. Ja jestem zdania, że jest to zawyżona waga. Wózek przestaje być stabilny od wagi 10 kg. Nawet przy użyciu hamulca Kinderkraft Pilot np. w autobusie nadal się porusza przy czym stwarza zagrożenie dla dziecka siedzącego w nim. Również drogi miejskie są już trudniejsze do pokonania przy wadze dziecka 10 kg i wyżej. Kolejnym i ostatnim wózkiem na jaki się zdecydowaliśmy jest Maclaren Techno XT – parasolka. Moim zdaniem świetny wybór – główną zaletą jest stabilność, a zarazem funkcjonalność pod kątem np. przejazdu po sklepie między półkami 🙂 Zaletą tego wózka jest przedłużany daszek( np. gdy dziecko śpi możemy spokojnie zasłonić, aby nie dostawało się do niego promienie słoneczne). Troszkę cięższy do prowadzenia jedną ręką.

Podsumowując :

Wózek 3w1 : zalety duże koła, które sprawdzą się na każdej powierzchni, wady zajmuje dużo miejsca, po złożeniu dwie części .

Kinderkraft Pilot: zalety lekkość, zajmuje mało miejsca po złożeniu, łatwy do przenoszenia, atrakcyjna cena (Smyk 499zł) wady przeznaczony raczej dla młodszych dzieci do max 10-15 kilo, póżniej mało stabilny, małe koła(nie na każdy rodzaj powierzchni).

Maclaren Techno XT: zalety zwrotne koła, blokada przednich kół, przedłużany daszek, przeznaczony również dla starszych dzieci, pojemny kosz na zakupy, dwie kieszenie na drobiazgi wady ciężko prowadzi się jedną ręką.

Z perspektywy czasu uważam, że kolejny raz po gondoli wybrałabym spacerówkę Maclaren Techno XT. Jest to wózek, który posłuży na dłużej, jest zdecydowanie stabilniejszy, a tym samym bezpieczniejszy. Cena to około 1500zł.

😉