Pomysły na prezent? Co warto kupić dla maluszka?

Dzisiaj krótki artykuł na temat tego co przydało się nam przez pierwszy rok życia Tadka oraz pomysły na prezent np. na odwiedzi czy roczek. Zacznijmy od tego co kupiliśmy/dostaliśmy, a zupełnie się nie sprawdziło.

Kosz Mojżesza – modeli jest bardzo dużo, gdy zobaczyłam taki kosz u znajomych wiedziałam, że Tadek też musi mieć taki sam. Do tego stopnia byłam nim zafascynowana, że już w 3 miesiącu ciąży miałam go w domu. Stał i czekał. Tadeusz urodził się bardzo duży i w koszu po prostu było mu nie wygodnie, kolejnym argumentem na nie był stelaż, który okazał się mało stabilny. Także bardzo szybko nasz kosz Mojżesza znalazł nowych właścicieli.

Kura Babci Dany – piękny i niewątpliwie wygodny gadżet dla kobiet karmiących piersią, albo dla dorosłych do spania. Ja karmiłam piersią tylko miesiąc także nam taka poduszka się nie przydała. Jednak ma swoją nową funkcję – ozdoba.

Elektryczna niania – dostaliśmy dość późno, bo dopiero pod koniec drugiego miesiąca życia naszego syna. Może też dlatego nauczyliśmy się bez niej żyć. Mimo, że syn od 2 miesiąca spał u siebie w pokoju nocny płacz było dobrze słychać. Zważając na to, że rodzice maluszków śpią dość czujnie;) Także nasza niania właśnie szuka nowego właściciela.

Miś szumiś – hmm tu zdanie mam podzielone. Sprawdził się w pierwszych 3 miesiącach życia. Aktualnie nie korzystamy.

Laktator – uważam, że jest to fajna sprawa. Uwielbiałam korzystać zarówno z elektrycznego jak i ręcznego. Jednak tak jak już wcześniej wspomniałam karmiłam piersią miesiąc.

Wózek 3w1 – modeli wózków jest wiele. Ja zdecydowałam się na Maxi Cosi Elea. Fotelik i gondola jak najbardziej wykorzystana na 100%. Niestety ze spacerówki nie skorzystaliśmy, zdecydowałam się na coś lżejszego, jednoczęściowego. Dlatego proponuję wózki 2w1J

Przejdźmy do przydatnych rzeczy :

Ramka(12 miesięcy życia) –  świetna pamiątka, ramki występują w różnych kształtach oraz kolorach. Idealny prezent na roczek. Ukazuje 12 miesięcy życia malucha, tego jak się zmienia. Wspaniała pamiątka.

Auto na akumulator – Tadek uwielbia, jednak  jest to sprawa indywidualna. Auta uznawane są za najbardziej popularny prezent zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Kostki edukacyjne – występują w różnych wielkościach, kolorach, funkcjach itp. My posiadamy dwie z różnymi funkcjami między innymi odgłosami zwierząt, książeczkami, liczydłem, pianinkiem. Kostka będzie fajnym prezentem zarówno dla 6 miesięcznego jak i dla 1,5 rocznego dziecka. Każdy znajdzie coś dla siebie poznawanie odgłosów zwierząt, kolorów, ćwiczenia na motorykę małą, spostrzegawczość.

Książki – nie będę wymieniać wszystkich po kolei, postaram się zrobić oddzielny wpisJ Jednak zaprezentuję Wam ciekawą pozycję dla małych i tych większych. Książka Jestem w bajce – jest świetną pamiątką głównie dlatego, że bohaterem jest samo dziecko. Na każdej stronie znajdują się zdjęcia naszego dziecka. Występuje kilka tytułów tych książek, bardzo ciekawa grafika, możliwość dedykacji. Książka niewątpliwie wpływa na rozwój wyobraźni, umożliwia doświadczanie niesamowitych przygód. Serdecznie polecamyJ

Odcisk stópek/dłoni bobasa – dość popularny prezent uważam, że wart uwagi. Niewątpliwie świetna pamiątka.

Metryczka – zawiera pierwsze ważne dane dotyczące dziecka (imię, datę urodzenia, wagę,  wzrost, miejsce urodzenia). Metryczki występują w różnych kolorach, wzorach.

 Ostatnim gadżetem dla nas niezębnym są butelki Twistshake – fajna kolorystyka, duży otwór(co ważne przy mleku modyfikowanym), rewelacyjna kolorystyka, smoczek(kształtem przypomina brodawkę), sitko dołączone do butelki oraz pojemnik na mleko. Moim zdaniem lepsze butelki nie istnieją.