Co warto kupić dla dzieci w przedziale wiekowym 1-2 lata

Mimo, że do świąt Bożego Narodzenia jeszcze ponad dwa miesiące, ale co roku czas świąteczny zaczyna się zdecydowanie wcześniej. Także, już dziś zaproponuję Wam kilka ciekawych propozycji na prezenty dla dziecka od pierwszego roku do dwóch lat. Możemy równie dobrze zakupić taki prezent bez okazji bądź na urodziny czy dzień dziecka, albo przychodząc z wizytą.

Pierwszą zabawką chyba na dzień dzisiejszy ulubioną przez mojego syna są klocki “wieża“. Składają się z dziesięciu elementów, są ponumerowane i co chyba najciekawsze bardzo kolorowe(u nas to zwierzątka typu farma). Klocki są wykonane z twardej tektury, można je ustawiać jeden na drugim, bądź wkładać do środka. Bardzo fajna zabawka ćwicząca motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową, kształtująca wyobraźnie. Klocki również uczą nazw zwierząt, kolorów. Cena około 40-50 zł.

Zabawki drewniane chyba najbardziej popularne gadżety dla dzieci, głównie przez pedagogikę Montessori, pedagogikę Waldorfską. Drewnianych zabawek jest wiele na rynku, są to zarówno klocki, puzzle, warzywa/owoce do krojenia, pojazdy, pchacze i wiele innych. U nas króluje drewniany pociąg, który składa się z dwóch wagonów i lokomotywy( wiele elementów do układania). Różnokolorowe klocki o wielu kształtach, puzzle oraz owoce do krojenia. Najfajniejszą cechą drewnianych zabawek jest ich prostota, a co proste to piękne i praktyczne.

Grające sprzęty typu laptop,pianino,perkusja – uwielbiam grające zabawki za to, że mają wiele funkcji, różnych przycisków, pokręteł, obrazków. Taki sprzęt można zając na długo naszego maluszka. My postawiliśmy na perkusję i laptopa. Nauka kolorów, dźwięków, melodii to tylko fragment tego co oferują grające zabawki. Ceny w zależności od wielkości, funkcji, firmy – od 40 do 200 zł.

Ta pozycja chyba powinna być na początku 🙂 Książki – uwielbiamy te, które można przesuwać paluszkiem, zmieniać i doskonalić:) Jednak również tak jak większość młodych rodziców postawiliśmy na Pucia oraz pojazdy. Czytajmy naszym dzieciom chociaż przed snem, a jak kto woli to również w ciągu dnia:)

Nie zapomnijmy również o wszelkich pojazdach/ klasycznych lalkach, figurkach, standardowych klockach czy miłych pluszakach. Są to również zabawki bardzo potrzebne dziecku, które mają swoje funkcje np. uczą pełnienia roli w społeczeństwie poprzez naśladownictwo.